Top Model – odcinek 5

Pierwszy, „prawdziwy” odcinek Top Model dostarczył widzom i uczestniczkom programu wielu emocji. Nie dość, że zadania nie należały do najłatwiejszych to jeszcze dziewczęta miały świadomość tego, że każda z nich może zostać wyeliminowana z programu. Dlatego też widać było napięcie wśród dziewcząt.

Pierwsze zadanie pozornie nie było trudne. Dziewczęta spotkały się w atelier Gosi Baczyńskiej, znanej projektantki odzieży, którą za styl cenią najsławniejsze polskie aktorki, modelki i sławne kobiety. Gosia Baczyńska to creme de la creme polskiej branży projektowania ubrań. Zadanie dziewczyn polegało na zrobieniu pełnej stylizacji z użyciem odzieży Gosi. Każda z nich miała wybrać to, w czym uważa, że wygląda najlepiej. Trudność polegała na tym, że na pełną stylizację dziewczyny miały tylko 15 minut. Wiele z nich uznało, że to stanowczo zbyt mało, by kobieta była gotowa do wyjścia, w szczególności do wyjścia na wybieg. Dziewczęta oceniane zostały na mini pokazie mody przez Dawida Wolińskiego i Kasię Sokołowską oraz, gościnnie, przez Agnieszkę Jastrzębską, która jest dziennikarką telewizji TVN oraz redaktor naczelną Gali, a także przez Oliviera Janiaka, modela i dziennikarza, pokazowi przyglądała się także Gosia Baczyńska. Nowe postaci tremowały dziewczęta, co było w niektórych przypadkach dość mocno widoczne.

Według jury najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Tamara Subbotko, wszyscy byli zgodni, że jej stylizacja wyglądała najlepiej, a do tego idealnie do niej pasowała i została przez Tamarę pięknie zaprezentowana. Nagrodą dla Tamary był wywiad w magazynie Gala oraz profesjonalna sesja zdjęciowa. Nagrodą dodatkową był bardzo luksusowy pokój w domu modelek, w którym dziewczyna mogła mieszkać sama lub z koleżanką – według jej uznania. Tamara zaprosiła do niego Marcelę.

Nadszedł czas na nową stylizację dziewczyn. Wszystkie pojechały do fryzjera, gdzie dostały zupełnie nowy look. Wszystkie z nich miały zmienione fryzury, niektóre także kolory włosów. Najbardziej swoją zmianę przeżyła Justyna Pawlicka, która stwierdziła, że wygląda jak „tania dz**ka”, a jej stylizacja jest najgorsza ze wszystkich. Bardzo swoją zmianę przeżywała także Zuza, dla której było to pierwsze w życiu ścinanie włosów. Większość dziewcząt była bardzo zadowolona ze swojego nowego image. Tym bardziej, że zrobiona po nim sesja zdjęciowa w porównaniu ze starymi zdjęciami dziewcząt wypadła na korzyść nowych wyglądów.

W tym odcinku dziewczęta zamieszkały także w domu modelek – wyborem pokoi miała rządzi zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Pokoje bowiem różnią się między sobą ilością łóżek i standardem – najlepszy z nich dostała Tamara za wygrany pokaz u Gosi Baczyńskiej.

Czas na pierwsze, poważne zadanie. Dziewczyny dopiero teraz zobaczyły, że praca modelki to nie tylko piękne zdjęcia w przyjaznej scenerii. Sesja odbyła się na plaży, w strojach kąpielowych, nocą… brzmi pięknie, ale jeśli dodamy do tego porywisty wiatr, sypiący śnieg i ujemną temperaturę, to cała sesja nie brzmi już tak pięknie. Dziewczyny połączone w pary miały pozować w indiańskich stylizacjach. Utrudnieniem był fakt, że pary zostały dobrane tak, by ją utrudnić dziewczynom pozowanie i jednocześnie zobaczyć jak radzą sobie ze współpracą z osobami, za którymi nie przepadają. Warunki ciężkie, dziewczyny zmarznięte – to była trudna sesja, jednak niektóre dziewczyny poradziły sobie z nią rewelacyjnie. Ich zdjęcia były wyjątkowo piękne, a dziewczyny na nich profesjonalne. Marcela z Anią Koryto postanowiły nawet wejść do wody, która była lodowata…

Po sesji przyszedł czas na pierwsze eliminacje. Każda para wychodziła przed jury, które zostało zwiększone o fotografa plażowej sesji – Roberta Wolańskiego. Z każdej pary uczestniczek jury wybierało tę, która lepiej poradziła sobie z sesją. Pozostałe dziewczyny mogły czuć się zagrożone… Koniec programu był najtrudniejszy dla zagrożonych odpadnięciem uczestniczek. Jury po gorących obradach i analizie pracy przyszłych modelek zdecydowało, że dom modelek, a co za tym idzie także program opuści Ksenia Chlebicka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s